בריכת תקוע עונת 2020 נפתחת בשיתוף פעולה עם מתנ"ס גוש עציון

תושבים יקרים,

אנו שמחים לעדכן על פתיחתה של בריכת תקוע בשיתוף פעולה עם מתנ"ס גוש עציון!

בנימה אישית…

בשנים רגילות הבריכה היא חלק משמעותי מהווי הישוב בחודשי הקיץ.
בחודשים האחרונים, בעקבות הקורונה, עשינו מאמצים שונים למציאת פתרון שיאפשר את פתיחת הבריכה תוך כדי עמידה באתגרים הקהילתיים, התקציביים והתפעוליים.

כיצד ניתן יהיה לפתוח את הבריכה בתנאי מגבלות משרד הבריאות, עם חוסר הוודאות הגדול לגבי מצב הקורונה בהמשך ומבלי להשליך על כלל התושבים את ההפסדים במידה ויהיו?

לפני כשבועיים, החלו הנהלת המזכירות והמתנ"ס בגיבוש מתווה, שגם שאינו מושלם, הוא יאפשר לישוב לפתוח את הבריכה והסיכון הכלכלי שבו מועט. המתווה נשען על קיום אינטרסים (ברובם הדדיים) של המתנ"ס והיישוב. הלו"ז השנה לא יראה כמו כל קיץ. אנחנו בטוחים שלהרבה תושבים יכולות להיות הערות על כך, אך אנו אומרים בלב נקי כי עשינו כמיטב יכולתנו על מנת להעניק לתושבי תקוע את התוצר האופטימלי במצב הנוכחי.

חשוב לציין כי שיתוף הפעולה הזה מאפשר לנו את פתיחת הבריכה, אך כמובן יש בו גם מחירים: בבניית הלו"ז נוכחים יותר שיקולים כלכליים מבעונות רגילות. עם זאת, היה נראה לנו כי הקהילה תרוויח יותר אם הבריכה תפתח כך, מאשר שאינה תפתח כלל.

הנחיות לשגרת הקורונה

על פי הנחיות משרד הבריאות להפעלת בריכות נופש, בבריכת תקוע יכולים להיות כ-50 רוחצים בו זמנית בתוך המים ו-200 איש בשטח הבריכה. במלתחות יכולים לשהות בו זמנית עד 8 נפשות.

בנוסף, יש לבצע בדיקות חום לכל נכנס ולצערנו חל איסור להפעיל את בריכת הפעוטות.

כיוון שיש מגבלת מקום משמעותית, חששנו שמכירת מנויים תוביל לעוגמת נפש רבה עבור תושבים אשר לא יצליחו להיכנס לבריכה עקב העומס. החלטנו שלא למכור מנויים כמדי שנה, ולהשתמש במכירת כרטיסים בעלות מסובסדת על מנת לווסת את כמויות הרוחצים בכל זמן נתון.

בנוסף, מדידת החום והוויסות הנדרש במלתחות מאריך את זמן התארגנות הנופשים הן בכניסה והן ביציאה מהמתחם, מה שמצריך יצירת "חלון זמן" רחב יותר על מנת לאפשר לנופש להנות מהבריכה.

מתווה שיתוף הפעולה עם המתנ"ס

הבריכה תפעל תוך הגבלת סיכון ההפסד ליישוב בסכום מוגדר של 50% מההפסדים ולא יותר מ-80 אלף ש"ח. במקרה של רווחים הם יחולקו בין האגודה השיתופית תקוע לבין המתנ"ס שווה בשווה (נציין בכנות שהתוכנית הכלכלית לא צופה סיום ברווח).

היישוב הוא האחראי הבלעדי על תפעול הבריכה, המתנ"ס יהיה אחראי על מכירת הכרטיסים – בעיקר בשל הצורך במערכת מקוונת למכירה מוגבלת של מס' כרטיסים לכל חלון זמן.

הבריכה תופעל במתווה משולב עבור שחיינים, משפחות, קייטנות, וחוגים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

עקרונות לו"ז הבריכה

ננסה להסביר כאן בקצרה את השיקולים העומדים מאחורי בניית הלו"ז השנה:

במסגרת ההסכם עם המתנ"ס, בימים א'-ה' שעות הבוקר יהיו מיועדות עבור שחיינים, חוגים וקייטנות עד השעה 16:00 והחל מהשעה 16:00 לפנאי עבור כלל התושבים (במכירת כרטיסים). בימי שישי ושבת הבריכה תפעל לשירות תושבי תקוע החל משעות הבוקר.

על מנת לאפשר תוצאה כלכלית שאינה עולה על ההפסד הצפוי, עלינו למכור 200 כרטיסים עבור כל חלון זמן. על כן אנו מנסים בתוך גבולות הגזרה האלו לתת אפשרות לכלל האוכלוסייה להנות מהבריכה בזמני משפחה, נשים, גברים ומעורב. (לדוגמא, בימי שישי של חודש אוגוסט תהיה החלפה בין שעות המעורב לנפרד). ננסה כמיטב יכולתנו לשמור על האיזונים בתוך המגבלות.
מצורף דוגמת לו"ז.

הלו"ז עקרוני ומצורף לצורך המחשה של עקרון ההפעלה.
לו"ז סופי של שעות הנופש יפורסם בהמשך.

שחיינים

ימכרו 100 מנויים לשחיינים, בעלות של 500 ש"ח לשחייני תקוע. 50 מנויי נשים ו-50 מנויי גברים. המנויים ימכרו בתקופת מכירה מוקדמת ובלעדית לתושבי תקוע. במידה ויישארו מנויים שלא נרכשו כשבוע לפני פתיחת הבריכה, המכירה תפתח למנויים שאינם תושבי תקוע בעלות של 600 ש"ח למנוי.

משפחות תקוע

כרטיסים ימכרו באופן מקוון בעלות של 15 ש"ח לכרטיס כניסה. מספר הכרטיסים יוגבל ל-200 עבור כל חלון זמן. תהיה קדימות לתושבי תקוע ברכישת כרטיסים ארבעה ימים לפני מועד הכניסה למשך יומיים. החל מיומיים לפני התאריך, המכירה תפתח עבור כלל האוכלוסייה בעלות של 35 ש"ח לכרטיס.

יאללה, נפגש בבריכה.

שלכם,

וועד מנהל (אוטוטו בדימוס)
צוות המזכירות