בית ספר אח״י אחדות ישראל

חטיבה צעירה

בית הספר (כיתות א׳- ג׳) מונה כ-360 תלמידים ב-15 כיתות.

בית הספר מפתח  שפה ותוכן ייחודיים המותאמים לבית ספר לצעירים ומתבטאים  בשיטות עבודה ייחודיות המקנות את המיומנויות היסוד מצד אחד על ידי תנועה, שירה ומבע אומנותי ומצד שני על ידי תרגול ואימון. אנו שמים דגש על עבודה בקבוצות למידה, ביצירת יחידות הוראה רב תחומיות ובהתמחות של הצוות המכוון ומומחה ליצירת בסיס ללמידה אישית וליצירת חברת לומדים בגילאים אלו. אנו עמלים על פיתוח ומימוש תכניות לימודים ייחודיות וכן על יצירת מסגרות עבודה ולמידה הנותנות מענה למגוון היכולות הרב תחומיות של הילדים השונים וכן של תחומי עניין שונים ומגוונים ודרכי למידה משתנות המאפשרות לכל ילד לגלות כישורי למידה רבים ורחבים.

אנו מאמינים בחיבור בין למידה קבוצתית של קבוצת הילדים בכיתה והשייכות אליה ובין חיפוש אחר מענה מדויק ופרטני לצרכיו הייחודיים ולחוזקות של כל תלמיד ותלמידה. הדבר מתבטא במערכת השעות היומית והשבועית ובחלוקת המשאבים.

מעבר להנחלת תרבות וידע, מעניק צוות בית הספר לתלמידיו תחושת שייכות ושותפות, הזדמנות לצמיחה ופיתוח אישי, כיתתי ובית ספרי

בבית הספר קיים מערך חינוך מיוחד השואף לתת מענה מדויק לכלל ילדי הקהילה שבתוכה אנו פועלים. כיתות החינוך המיוחד קטנות בגודלם ומטרתם לאפשר לילדים הזכאים להצליח בלימודים בהתאם לגילם  בצורה המותאמת לצרכים של כל תלמיד ומתוך חיפוש וחשיבה יצירתית.

ביה"ס מחויב לתוכנית המלאה של משרד החינוך עם תגבור מקצועות היסוד תוך שמירה על איזון עדין בין למידה עיונית ומעשית. לפיכך תכנית הלימודים כוללת עבודת כפיים, נגינה, פינות משחקלמידה ועוד. עבודת כפיים המחייבת חריצות והתמדה וטיולים תופסים מקום מרכזי בבי"ס, כחלק מתוכנית הלימודים. גם בשיעורים העיוניים מרבים התלמידים ליצור ולחוות את הנלמד.

כבית ספר שהוא ממ"ד משלב, שבו לומדים תלמידים מכל גווני החברה הישראלית, והוא מחובר לערכים של אחדות ישראל תוך נתינת מקום וערך לכל גווני הזהות היהודיתישראלית, המפגש הוא כלי בסיסי. המפגש מתבטא בית הספר בכיתה ובחיים ביחד כמו גם בלמידה שמפגישה את התלמיד עם מה שמחוץ לו. ניתנת חשיבות ללימוד המקורות היהודיים בצוותא לשם יצירת שפה משותפת המאפשרת שיח, פתיחות ורבגוניות כיסודות שורשיים כבר מגיל צעיר.

בית הספר זוכה להיות חלק מקהילה ולשתף פעולה עם ועד הורים הנכונים להיות חלק מן העשייה הלימודית, החינוכית והערכית של בית הספר

חטיבה בוגרת

בית הספר אח"יבית ספר חי לכל אחי.

בחטיבה הבוגרת של אח"י (ד'-ח') לומדים כ-430 תלמידים ותלמידות וביה"ס הינו המשכו הישיר של החטיבה הצעירה של אח"י (א'-ג'). כמו קהילת תקוע, גם בית הספר חרט על דגלו את החיים המשותפים של עם ישראל, דתיים, חילונים ומה שביניהם וזאת מתוך דיאלוג והקשבה.

למידה: לצד עמידה מלאה בתכנית הלימודים של משרד החינוך אח"י מתאפיין בלמידה  חוויתית, הן באופן הלימוד והן בתכנים הנוספים הנלמדים  בבית הספר. תכנית הלימודים– "אשכולות", בנויה על פי נושאים תקופתיים העוברים כחוט השני בתחומי הלמידה השונים ובאופני למידה מגווניםהן דרך האינטלקט והן דרך הידיים, הרגליים, הלב, החושים השונים וזאת באמצעות שילוב בלמידה של אומנות, מוזיקה, שינון, מפגש עם דמויות שונות, סיורים, חברותא בוגרת ועוד.

פיתוח אישי:  באח"י עושים מאמץ למצוא בכל תלמיד/ה נקודות חוזק בהם יוכלו לפרוח. בין התוכניות השונות המתקיימות בבית הספרמקהלת אח"י, נבחרת נגני מנדולינה/ גיטרה/ סאז, צוות מדעיםחלל, מצויינות מתמטיקה, הדרכת פינת חי, תוכנית מרחב, חקלאות, יוגה, תיאטרון, רובוטיקה, ערבית, וועדת ספריה, נבחרות ספורט מגוונות ותחרותיות הן לבנים והן לבנות  ריצה, כדורסל, כדורגל, אתלטיקה.

אח"י בשטח: בית הספר שוכן על ספר מדבר יהודה אל מול ההרודיון כך שהטבע והמרחבים הם תבנית נוף ילדותם של התלמידים/ות. באח"י פועלת תכנית סיורים וטיולים נרחבת, הכוללת גם לינת שטח החל מכיתה ד'. לקראת טיולים מתקיימת למידה והכנה ובטיולים עצמם מבוצעות הדרכות ע"י התלמידים והצוות

מעורבות בקהילה: אח"י הינו חלק מקהילה וככזה מחנך לתרומה ומעורבות בקהילה. תלמידי/ות חטיבת הביניים (ז'-ח') יוצאים פעם בשבוע להתנדבות בתחומים שונים. קהילת הורי בית הספר ובראשם ועד ההורים הינם שותפים חשובים ומשמעותיים בעשייה ובקידום בית ספר

צוות: סוד כוחו האמיתי של בית הספר הוא הצוות החינוכי האיכותי, היצירתי המגוון והמסור.

בקיצוראח"י זה הכי אחי (ואחותי).

צור קשר

חטיבה צעירה:

מנהלת: טלי פרלסון

טלפון: 02-9961552

כתובת מייל: tekoa.echai@gmail.com

חטיבה בוגרת:

מנהל: אופיר לוגסי

טלפון: 02-9962320

פקס: 02-5430114